03 okt

Súčasné montované drevodomy sa vyznačujú predovšetkým svojou energetickou nenáročnosťou, nízkou cenou a rýchlu výstavbou. Existujú však 3 rôzne spôsoby ich prevedenia, ktoré sú celkom odlišné. Rovnako tak sa aj čiastočne líšia priaznivci týchto 3 skupín. Jedno však majú spoločné – sú to ľudia, ktorí chcú žiť slobodne a ktorí premýšľajú nielen ekologicky, ale predovšetkým ekonomicky.

Montované domy zažili svoj boom vo všetkých vyspelých krajinách sveta, kde sú teraz zastúpené v drvivej väčšine. V tuto chvíľu si razia svoju cestičku popularity u nás. Napriek tomu, že odbúrať predsudky úplne odlišným spôsobom výstavby, než sme boli doposiaľ zvyknutý, nie je v našom prostredí veru ničím jednoduchým. Montované domy aj napriek tomu nadobúdajú na svojej popularite. Predstavujú totiž riešenie, vďaka ktorému môže takmer každý žiť vo vlastnom rodinnom dome bez toho, aby sa musel horibilné zadlžiť do sklonku svojho života. Možno preto vznikli aj nižšie uvedené tri odlišné technológie montovaných drevodomov – jednoducho preto, aby sa v nich našiel snáď každý.

Montované drevodomy stavaný ako mobilný

Maximálne dostupné rozmery mobilných domov, ktoré čítajú do 54 m2, umožňujú, že sa  takéto domy stavia kompletne vo výrobných halách. Po dokončení pristanú z čistého neba priamo na vašu záhradu, samozrejme s pomocou žeriavu. Jediné, v čom stavbu mobilného domu pocítite je, že musíte pred pripraviť základovú dosku alebo kvalitný podklad. Na objednávku je možné si nechať mobilný montovaný dom tiež štandardne vybaviť. Dlažby, obklady, výplne otvorov, nič z toho nemusíte riešiť. Mobilný drevodom je možné jednoducho napojiť na vodu, elektrinu či plyn, takže je za rodinný dom označovaný celkom oprávnene.

Cieľový zákazníci mobilných montovaných domov bývajú predovšetkým skromní ľudia, milujúci prírodu a slobodu. Cestovatelia a dobrodruhovia, ktorí sa však radi a často vracajú do svojej rodnej krajiny, do miesta, kde to majú najradšej, do vlastnej útulnej strechy nad hlavou. Ďalej rodinky s nízkymi príjmami, mladé páry volajúci po súkromí alebo rodiny, ktoré sú zvyknuté na menšie obytné priestory, avšak od bývania očakávajú o niečo viac. Chcú žiť vo vlastnom dome so svojou vlastnou súkromnou záhradou. Mobilné montované domy milujú tí, ktorí svoj voľný čas využívajú zmysluplne a nechcú sa preto zdržovať rozsiahlejšou stavebnou prípravou, výstavbou ani následnou údržbou a prevádzkou domu, napriek tomu je pre nich dobré zázemie podmienkou.

Montované drevodomy zložený z jednotlivých panelov

Ak hovoríme o sendvičové výstavbe montovaných domov, máme na mysli taký stavebný proces, kedy vo výrobných halách vznikajú jednotlivé panely obvodových a priečkových múrov. A to presne podľa príslušnej projektovej dokumentácie. Na stavenisku dochádza iba k montáži takto zhotovených panelov do jednotlivých modulov, čo následne predstavuje jednotýždňovú stavebnú záležitosť.

Sendvičový dom tak vyrastie ako huba po daždi a to bez toho, aby na neho z neba spadla jediná kvapôčka. Odpadá tak strach z prevlhnutia alebo narušenia materiálu vplyvom nepriaznivého počasím. Čo sa týka materiálu, ten sa môže líšiť v závislosti na dodávateľovi. Ako novinku na trhu však môžeme predstaviť napr. tzv. ekopanely, ktoré sú okrem iného tvorené tiež vrstvou slamy. Toto riešenie je ekologické a energetické zároveň, pretože slama funguje tiež ako výborný tepelný izolant.

Panelové montované drevodomy volia tí, ktorí dôverujú všetkému, čo sa vo výrobnej hale odohráva a nepotrebujú dennodenne sledovať, ako postupne vzniká ich budúci dom. Ďalej ľudia, ktorí berú život tak ako je a riadi sa podľa aktuálnych potrieb a trendov, nielen svojich ale aj celej spoločnosti. Využívajú možnosti žiť rýchlo vo svojom a to za veľmi prijateľnú cenu. Cez sendvičové montované domy sa im totiž dostáva plnohodnotného, moderného a predovšetkým dostupného bývania.

Montovaný dom stavaný na bázy TWO BE FOUR systému

Medzi najpopulárnejšie a najprepracovanejší stavebné technológie montovaných domov však patrí TWO BE FOUR systém. Vo výrobnej hale sú predpripravené len KVH hranoly, drevené dosky prípadne ďalšie vybrané materiály, ktoré si vyžadujú špeciálne ošetrenie. Montáž potom prebieha priamo na stavenisku a trvá len niekoľko pár týždňov. Skladba jednotlivých stien sa aj tu líši od vybraného dodávateľa, pričom výber materiálov, ktoré spolu budú výborne spolupracovať, nie je vôbec ľahkou záležitosťou. Obvodová stena, priečka, strop, podlaha, všade tam je použitých hneď niekoľko rozličných izolácií a stavebných prvkov, všetko presne podľa toho, aký účel má tá či oná stena plniť. Výsledok však stojí za to a než sa nadáte, vyrastie pred vami rodinný dom na nerozoznanie od domu murovaného. Atypické tvary, veľké rozmery, viac generačné bývanie, dodatočné prístavby alebo nadstavby, nič z toho nie je pre montovaný dom zhotovený systémom TWO BE FOUR problémom. Montovaný drevodom, ktorý je schopný zdatne odolávať všetkým vonkajším vplyvom a ktorý vie inteligentne hospodáriť s teplom, vzduchom, vodou aj svetlom. K tomu všetkému napomáha aj značné sústredenie dreva, ktorého pozitívne vlastnosti podporujú a podtrhávajú ekologický aspekt modernej šetrnej výstavby.

Obľúbenosť montovaných domov zhotovených systémom TWO BE FOUR spočíva v tom, že máte možnosť dennodenne sledovať prácu montážnych robotníkov a byť tak neodmysliteľnou súčasťou vzniku svojej novej strechy nad hlavou. Ľudia s rešpektom k súčasným globálnym problémom, ľudia uznávajúci moderno a najnovšie technológie, ľudia náročný, časovo vyťažení, ľudia, ktorí vedia, do čoho sa oplatí investovať, ľudia, ktorí si chcú užívať života – takí sú spotrebitelia montovaných domov zhotovených systémom TWO BE FOUR.

A aké sú skutočné recenzie ľudí, ktorí drevodomy obývajú?

Výhody montovaných domov najlepšie dokladajú skúsenosti tých, ktorí v nich skutočne žijú. Čo o nich hovoria? Vzhľadom k tomu, že je tento typ bývania nesmierne populárny, skúsenosti môžeme čerpať od užívateľov skutočne po celom svete.

V jednej diskusii sa užívatelia venujú definovaniu toho, čo je vlastne montovaný dom a najmä dôrazne varujú pred tým, aby sa tento termín nesústredil iba pod označenie „mobilný dom“. Jeden z diskutujúci napríklad píše:

„V montovanom dome som žil 15 rokov. Predávali sme ho jedine z dôvodu toho, že sme si priali bývať vo väčšom. Inak úplná spokojnosť. Nikdy sme nemali žiadny problém. Ale pozor, nejedná sa rozhodne o dom mobilný! „

Tuzemskí majitelia nízkoenergetických montovaných domov si zase chvália úsporu nákladov nielen na začiatku, ale aj neskôr. Dokladá to tento príspevok:

„Ak môžem poradiť tak, jedine drevostavbu, nikdy klasiku. Je to rýchle predovšetkým. A hlavne v budúcnosti ušetríte za energie. Tiež záleží na tom, či si vyberiete dom typový alebo z katalógu.“

Typové projekty montovaných domov totiž vychádzajú ešte o niečo lacnejšie ako realizácia projektov individuálnych. Naša spoločnosť TreeMont s.r.o. vie zrealizovať oboje. Zameriavame sa na montované drevodomy zhotovené systémom TWO BE FOUR a to s dôrazom na absolútnu kvalitu. O tom sa môžete presvedčiť na našom facebookovom účte, kde pravidelne publikujeme momentky z našich aktuálne vykonávaných prác. Alebo priamo na našich referenčných stavbách. Neváhajte a kontaktujte nás.

, , ,
Zdieľať

Zanechať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *