11 máj

Postaviť si vysnívaný dom je jednou z najťažších vecí, ktoré vás môžu počas života postretnúť, ale samozrejme aj najkrajších. Stojí to mnoho úsilia, behania po úradoch, v prípade vybavovania hypotéky aj návštev banky, straty voľného času a určite aj peňazí. Veľmi dôležité je však dotiahnuť všetko do zdarného konca a preto po výstavbe domu čaká každého majiteľa zariaďovanie. Väčšina peňazí sa už minula na stavbu domu a tak rozmýšľate ako lacno zariadiť montovaný dom, aby vás to nestalo veľa peňazí? V dnešnom článku vám dáme pár tipov ako na to.

V prípade, že ste si dali postaviť dom na kľúč, máte postarané o mnohé veci. Napríklad výber interiérových dverí alebo plávajúcich podláh už máte za sebou a teraz vás čaká len presťahovanie. No nie tak celkom.

  1. Stanovte si priority

Ak sa sťahujete do nových priestorov, kde chýba nábytok a všetko potrebné pre život, musíte to jednoducho dokúpiť. Pri nedostatku peňazí je vhodné si stanoviť priority. To znamená sadnite si i dohodnite sa s partnerom, čo všetko do nového montovaného domu potrebujete a starostlivo si spíšte zoznam. Z tohto zoznamu potom vyberte tie veci, bez ktorých fungovanie v novom dome nie je možné. V prvom rade potrebujete kuchynskú linku a základné vybavenie do kuchyne, ako je sporák, chladnička a nejaký základný riad. Ako lacno zariadiť ďalšie miestnosti?

Nemusíte kupovať ihneď všetok nábytok do celého domu, ale kúpte si len tie kusy, ktoré sú nevyhnutné. Teraz máte v ponuke predajcov rôzny sektorový nábytok, ktorý môžete postupne kupovať po častiach. Napríklad posteľ na spanie je určite ten kus nábytku, bez ktorého to nepôjde. V prípade, že máte ešte aj deti je dôležité pripraviť im lôžko a základné veci, ktoré potrebujú. Ak sa jedná o žiaka, či študenta nevyhnutým je potom nejaký písací stôl na domáce úlohy a nábytok na oblečenie. Rôzne komody alebo poličky zo sektorového nábytku sú výborným riešením.

  1. Lacný nábytok z druhej ruky

V prípade, že chcete veľmi ušetriť na nábytku a rôznych veciach do domácnosti, môžete využiť služby nejakého bazára. Buď priamo vo vašom bydlisku alebo prostredníctvom internetu. Neviete si ani predstaviť, čoho všetkého sa ľudia zbavujú, keď sa potrebujú presťahovať alebo si zakúpiť inú vec, pretože tá predošlá im nevyhovuje. A že to sú niekedy celkom zachovalé kusy nábytku za zlomok ceny, to vám ani nemusíme hovoriť. Určite je lepšie, keď niekto predáva nábytok z vášho okolia, kde máte možnosť sa presvedčiť o kvalite ponúkaného nábytku na vlastné oči. Takto môžete na začiatok nakúpiť lacný a veľmi potrebný nábytok aj iné potrebné veci, pokým sa nedostanete z finančných suchôt.

  1. Lacný nový nábytok

Možno nechcete opotrebovaný nábytok po niekom inom, ale len nový. Boli by ste možno milo prekvapení, ako lacno sa dá dnes zohnať úplne nový nábytok do domácnosti. Využite akcie na nábytok! Obchody ponúkajú zľavy na tovar, ktorý im napríklad dlho stojí na sklade a potrebujú sa ho zbaviť, vtedy môžete nakúpiť naozaj nový nábytok za skvelé ceny. Nezabúdajte, že lacný nábytok nemusí automaticky znamenať zníženú kvalitu. Veľmi lacno sa dá zohnať úplne nový nábytok na internete, stačí len trošku dlhšie „gúgliť“.

Aj kamenné obchody, ponúkajú nábytok vo veľkých zľavách. Je to napríklad nábytok, ktorý bol niekoľko týždňov alebo mesiacov poskladaný a vystavený v obchode. Tento nábytok je úplne nový, ale nikto im ho už nekúpi za novú cenu. Predsa len nikto si nekúpi sedačku za pôvodnú cenu, ktorá je možno trošku zašpinená, pretože ju ľudia rukami skúšali alebo na nej sedeli, keď bola vystavená. Tak ju predajca ponúka za veľmi zníženú cenu. Aj týmto spôsobom môžete lacno zariadiť každú izbu.

Ďalšou možnosťou je poobzerať sa priamo v nábytkárskych firmách. Aj pri výrobe nábytku sa môže poškriabať alebo inak poškodiť a tak ho ponúkajú za pár eur.

  1. Nakupujte od veľkých vecí k detailom

Pri návštevách obchodov vás určite bude lákať kupovať rôzne drobnosti do vášho nového interiéru. Avšak takéto nakupovanie by ste určite mali obmedziť. Najskôr by ste mali nakúpiť väčšie veci, ako sú skrine, komody, sedačka, postele a veľké dekorácie, ako sú koberce alebo závesy. Až potom by ste mali dolaďovať interiér rôznymi drobnosťami. Ľahko sa totiž môže stať, že nakúpite množstvo dekorácie, ktorá sa k danému nábytku nebude vôbec hodiť a skončí zabudnutá niekde v krabiciach.

  1. Dekorácie a doplnky za pár drobných

Áno, čítate správne. Skvelé a lacné dekorácie, doplnky do interiéru alebo aj základný riad do novej kuchyne môžete nakúpiť v kamenných obchodoch, ktoré sa nazývajú „centík“. V nich môžete veľmi lacno zohnať aj veci do kúpeľne, od sprchovacieho závesu, cez rôzne vešiačiky, háčiky, nádobky na mydlo až po zrkadlo. Niektoré veci môžu vyzerať gýčovo, ale vždy sa dá vybrať aj veľa decentných vecí.

Skvelým riešením na nákup sa v takýchto obchodoch javia aj riady do kuchyne, ktorých nikdy nie je dosť. V ponuke nájdete taniere, lyžičky, hrnčeky, poháre, dózy, varešky, naberačky, hrnce a iný potrebný riad, ktorý môžete ladiť v rovnakej farbe.

Dúfame, že sme vám našimi tipmi ako lacno zariadiť montovaný dom dodali veľa inšpirácie a odvahy. Vždy môžete pritom myslieť na to, že nákup lacných veci je len dočasným riešením a o pár rokov môžete všetko doladiť do dokonalosti i k vašej úplnej spokojnosti.

, , , ,
Zdieľať

Zanechať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *