Blog

Ako vybrať najlepší odkvapový systém? (+ tip od nás)

štátny príspevok na montovane nízkoenergetické domy domy

Význam strechy je všeobecne dobre známy a netreba ho nijako mimoriadne zdôrazňovať. Menej sa však už hovorí o odkvapovom systéme, ktorý sa musí postarať o efektívne odvedenie dažďovej vody zo strešnej krytiny.

Kvalitný  odkvapový systém v konečnom dôsledku prispieva k tomu, aby nám strecha slúžila dlho a spoľahlivo, no okrem toho zohráva nemenej dôležitú úlohu pri ochrane fasády. S vhodným odkvapovým systémom tak voda alebo vlhkosť odvádzaná zo strešnej krytiny nedostane šancu napáchať škody na vonkajších alebo vnútorných stenách rodinného domu.

Ponuka je pomerne pestrá

Požiadavky na vhodný odkvapový systém sú viac-menej jasné. Najdôležitejšími atribútmi ideálneho odkvapového systému je dlhá životnosť, ktorá by mala kráčať ruka v ruke s bezúdržbovosťou. Toľko spomínané ekologické hľadisko v súčasnosti však tiež nemôže ostať bokom a od odkvapového systému sa samozrejme bude očakávať perfektný dizajn, ktorý bude ladiť so strechou a nebude teda po estetickej stránke opticky narúšať celkový vzhľad rodinného domu. Nuž a z pohľadu majiteľa domu bude určite zaujímavý pomer kvality a ceny.

Ako vybrať najlepší odkvapový systém? (+ tip od nás)

Takéto nároky na odkvapový systém dnes nie sú výraznejším problémom a požiadavkám vyhovuje viacero systémov. Spomenúť môžeme odkvapový systém z titanzinku, medi, hliníka, pozinkovanej ocele alebo z farbenej pozinkovanej ocele, ktorá je upravená práškovaním.

KJG je lídrom na našom trhu

Spoločnosť KJG patrí k úspešným slovenským firmám, ktoré sú na trhu už od roku 1993. Spoločnosť sa od začiatku venovala klampiarskej výrobe pričom produkcia vlastného odkvapového systému bola a dodnes je pre firmu dôležitou prioritou. Niet preto divu, že odkvapový systém KJG patrí vôbec k tomu najlepšiemu, čo môžete na trhu dostať.

Že nejde iba o prázdne slová dokazuje aj množstvo certifikátov STN a ISO týkajúcich sa kvality a odolnosti produktov spoločnosti. Faktor kvality je okrem precízneho výrobného postupu podmienený tiež vlastnosťami vstupných surovín. Aj preto spoločnosť KJG prednostne spolupracuje s európskymi dodávateľmi, ktorí disponujú certifikovaným manažmentom kvality ISO 9001 a environmentálnym manažmentom ISO 14001.

Spoločnosť KJG spracúva sedem základných surovín.  Do jej portfólia patrí pozinkovaný plech, pozinkovaný plech farbený, hliníkový plech, hliníkový plech farbený, titánzinkový plech, medený plech i nerezový plech. Nás bude zaujímať predovšetkým odkvapový systém z farbeného pozinkovaného plechu.

Odkvapový systém KJG

Farbený pozinkovaný plech a teda v konečnom dôsledku aj odkvapový systém KJG vyrobený z tohto materiálu, je odpoveďou oceliarskeho priemyslu na súčasné trendy v segmente stavebníctva. Pozinkovaná oceľ s dodatočnou povrchovou úpravou práškovým lakovaním ponúka vynikajúce mechanické vlastnosti a nadštandardnú ochranu voči korózii.

Ako vybrať najlepší odkvapový systém? (+ tip od nás)

Odkvapový systém KJG sa vďaka farbenému pozinkovanému plechu vyznačuje  vysokou únosnosťou, mechanickou stabilitou a jednoduchou tvarovateľnosťou. Pri odkvapovom systéme poteší tiež široká škála farieb, farebná stálosť a po precíznom zrealizovaní inštalácie odkvapového systému jeho bezúdržbovosť a dlhá životnosť. Odkvapový systém KJG jednoducho vyniká po všetkých stránkach, vrátane atraktívneho vzhľadu. Nie je preto žiadnym prekvapením, že sa radí medzi najobľúbenejšie a najpredávanejšie odkvapové systémy.

Cena je dôležitá, ale nemala by rozhodovať o všetkom

Veľa ľudí sa pri výbere odkvapového systému rozhoduje najmä podľa ceny. Snaha ušetriť je pochopiteľná, ale nie vždy sa vypláca. Najmä pri streche nie. Treba si totiž uvedomiť, že odkvapový systém podobne, ako strecha by mal byť dlhodobou investíciou, ktorá si nebude v krátkom časovom horizonte vyžadovať ďalšiu investíciu do údržby, opráv nekvalitného materiálu alebo dokonca do výmeny nekvalitných prvkov. Tie musia samozrejme do seba perfektne zapadať a tým umožniť nekomplikovanú inštaláciu odkvapového systému.

Okrem spomenutého odkvapového systému z farbeného pozinkovaného plechu by mohli byť tiež možnou alternatívou vhodných odkvapov aj iné materiály, no z praktického pohľadu je pravdepodobne najideálnejší práve farbený pozink. Napríklad pri klasickom pozinkovanom plechu bude časom potrebný farebný náter, titanzinkové odkvapy sú síce fajn, ale výber farieb nie je až taký pestrý a medený odkvapový systém zasa mení povrch pod vplyvom poveternostných podmienok. Nehovoriac o tom, že meď je veľkým lákadlom pre zlodejov.

Ak teda preferujete pestrú paletu farieb, bezúdržbovosť a rozumný pomer ceny a kvality pri odkvapovom systéme, určite  zoberte do úvahy odkvapový systém KJG. Pri odkvapovom systéme z farbeného pozinkovaného plechu KJG môžete počítať s 30 ročnou zárukou na materiál a 40 ročnou zárukou na farbu.

Tip: Montované domy sú moderné, ekologické a úsporné? Zmenia sa v niečom montované domy v roku 2019?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *