Blog

Montovaný dom na kľúč do 80 000 €

Montovaný dom na kľúč do 80 000 €

Pri prechádzaní ponuky katalógových projektov montovaných rodinných domov sa často necháme nachytať peknou a niekedy až do dokonalosti spracovanou vizualizáciou domu. Atraktívny vzhľad domu, by však nemal byť iba jediným kritériom pri výbere projektu. Dom sa nám samozrejme musí páčiť, no dôležitú úlohu zohráva tiež jeho pôdorys a funkčnosť. No a v neposlednom rade aj jeho cena. Dnes sa preto pozrieme, čo nám dokážu ponúknuť montované domy do 80 000 eur.

Prv ako sa budeme venovať konkrétnym projektom montovaných domov, predsa by sme sa len ešte radi pár vetami vrátili k myšlienkam z nášho úvodu. Z pohľadu zákazníka totiž slová o väčšej dôležitosti pôdorysu a funkčnosti platia o to viac, keď aj navonok zdanlivo menej atraktívny alebo dokonca až nenápadný dom z katalógu sa jednoduchými stavebnými úpravami dokáže zmeniť doslova na nepoznanie. Neraz na to stačí skutočne málo. Zmena farby okien, strešnej krytiny alebo fasády a zrazu je na svete montovaný dom na kľúč, o ktorom by ste si nikdy nepomysleli, že dokáže zaujať vašu pozornosť.

Montovaný dom na kľúč Efekt 18

Montovaný dom Efekt 18 s úžitkovou plochou 71,75 m2 a obytnou plochou 46,7 m2 reprezentuje rodinný dom, ktorý je primárne určený pre mladú rodinu s jedným dieťaťom, no jeho dispozičné riešenie a rozmery budú optimálne aj pre páry bez detí. V praxi tak môže vyhovovať tiež dôchodcom a pre absenciu schodov aj osobám s telesným postihnutím alebo s pohybovými komplikáciami. Pokojne však môže slúžiť ako víkendový domček. Vtedy ho, samozrejme, môže obývať aj viacero „návštevníkov“. Táto atraktívna alternatíva jednopodlažného rodinného domu so zastavanou plochou 91,84 m2 je ideálna pre menší rovinatý pozemok.

Montovaný dom na kľúč do 80 000 €

Dom robí zaujímavým nekomplikované dispozičné riešenie a upútajú tiež klasické, jednoduché a čisté línie. Pridanou hodnotou domu je pohodlná obývacia izba spojená s jedálňou a kuchyňou. V dome samozrejme nájdete ďalšie dve plnohodnotné izby, z ktorých môže byť jedna využitá ako spálňa rodičov a druhá ako detská alebo poprípade hosťovská izba. V dome je prirodzene k dispozícii WC a kúpeľňa. V prípade záujmu o montovaný dom na kľúč Efekt 18 si treba pripraviť 55 900 €. Podotýkame však, že všetky ceny ktoré uvádzame sa týkajú montovaných domov s konštrukciou steny NOW.

Montovaný dom na kľúč Efekt 7

Niečo podobné, ale v o niečo veľkolepejšom štýle môžete očakávať od projektu montovaného domu ukrývajúceho sa pod označením Efekt 7.  Montovaný dom je ideálnou voľbou pre úzke rovinaté pozemky. V jeho prípade sú veľkorysejšie jeho rozmery, ktoré postačujú pre  komfortné bývanie 4 člennej rodiny a bez povšimnutia nemôže ostať ani atypické dispozičné riešenie.

Stredom montovaného domu totiž vedie chodba, z ktorej je prístup do 3 priestranných izieb a do kúpeľne. Projektant v tomto prípade nezabudol ani na 2 menšie skladovacie miestnosti,  z ktorých jedna môže byť vyčlenená na technickú miestnosť. Nuž a napokon sme vám ostali dlžní ešte rozmery tohto katalógového projektu. Zastavaná plocha montovaného domu je 140 m2, no a z toho je až 120,1 m2 úžitkovej a 73,1 m2 obytnej plochy. Montovaný dom na kľúč v tomto prevedení vás vyjde na 77 400 €.

Montovaný dom na kľúč Efekt 13

Pravdou je, že montovaný dom na kľúč, ktorý vám chceme predstaviť v nasledujúcich riadkoch mierne presahuje náš finančný strop, pretože projekt Efekt 13 stojí 80 700 €. Napriek tomu si však myslíme, že by bolo veľkou chybou nepredstaviť vám tento atraktívny rodinný dom, ktorý bol vytvorený na základe individuálnych požiadaviek klienta. No a čím nás dom zaujal?

Montovaný dom na kľúč do 80 000 €

Predovšetkým dispozičným riešením. Projekt domu Efekt 13 ponúka bývanie pre 4 člennú rodinku. Vo veľkoryso poňatej a priestrannej obývačke môže byť vďaka komínu umiestnená krbová vložka. Komín bol podľa nášho názoru vhodne umiestnený do samostatného WC, ktoré dostalo priestor hneď pri vstupe do domu. Bokom neostala ani technická miestnosť, ktorá je dostatočne priestranná a umožňuje nielen inštaláciu bojlera, ale aj rekuperačnej jednotky. Dom ďalej disponuje tromi plnohodnotnými izbami a kúpeľnou. Povestnou čerešničkou na torte sú stropné zateplené schody nachádzajúce sa v chodbe a 20m2 pochôdzna podlaha v podkroví.

Nechceme vás samozrejme ukrátiť ani o rozmery tohto domu, takže poďme rovno na vec. Zastavaná plocha domu je 143 m2. Zaujímavá je aj 120 m2 úžitková plochaobytná plocha s výmerou  89 m2.

Tip: Montované domy na kľúč sme na našom blogu predstavili už viackrát. Inšpirujte sa preto príspevkami montovaný dom na kľúč do 70 000 € – tieto 3 projekty stoja za to alebo vyberáme pre vás vhodný montovaný dom. Viac ukážok katalógových domov samozrejme nájdete na našej stránke po kliknutí na projekty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *