Blog

Získajte svoj nový dom – dom montovaný

Nahradenie nájomného za hypotéku nie je stresujúcim celoživotným záväzkom, ale skôr oslobodením. Môže za to nárast montovaných domov, ktoré sú lacné z hľadiska prevádzkových nákladov ale aj  nákladov za obstaranie. Nedopriavajte luxus svojmu prenajímateľovi, ale obklopte sa ním radšej vy sami.

Nájom je výhodný iba pre skutočného vlastníka bytu

Približne 20 % Slovákov sa každoročne rozhodne žiť v prenájme. Toto rozhodnutie pochádza hlavne z mylnej predstavy, že si nemôžu dovoliť svoj vlastný dom alebo byt. Ak by ste si ako nájomcovia zrátali všetko vynaložené nájomné, zistíte, že po 20 rokoch by ste mohli vlastniť prenajatý objekt sami. K tomu však pri nájme, bohužiaľ, nikdy nedôjde. Tisíce až stovky eur sa objavia výlučne na účte majiteľa bytu a po rokoch tvrdej práce nemáte nič, čo by ste mohli speňažiť v prípade núdze, čím by ste mohli zaopatriť svoje deti ani z tohto nijako podobne ťažiť. Peniaze sú jednoducho preč, padli za službu, ktorú nemôžete vlastniť.

Nevýhody bývania v nájme

 • Nájomná cena je stanovená tak, aby sa prenajímateľovi bytu výhodne vrátila jeho vynaložená investícia. Vy ste iba prostriedkom ku lepším zajtrajškom niekoho iného.
 • Nikdy nebudete vlastniť prenajatý objekt.
 • Ceny za prenájom a energiu nie sú konečné. Rastú a majiteľ bytu vám ich môže kedykoľvek zvýšiť.
 • Ohrozujete svoj pokročilý vek, keď si kvôli nízkemu dôchodku nebudete môcť dovoliť platiť vysoké nájomné. Čiže môžete skončiť bez strechy nad hlavou.
 • Ochudobňujete svoje deti, ktoré nikdy nemôžu zdediť daný majetok a žiť tak lepší život.
 • Trpíte nedostatkom súkromia, slobody a intimity. Okolo seba máte len nespočetné množstvo náladových susedov a všetky izby v byte sú malé a plne využité. Nemáte sa kam uchýliť k relaxácii. Balkón nenahradzuje záhradu, prírodné prostredie chýba.
 • Musíte dodržiavať pravidlá, ste obmedzený.
 • Ste obmedzení v rekonštrukcii alebo prestavbe. Byt nevyhovuje všetkým vašim potrebám, nemôžete žiť plne podľa svojho vkusu.
 • Zvieratá? V prenajatom byte večný problém.

Samozrejme, nikto nemôže poprieť vaše úsilie zabezpečiť strechu nad hlavou a zabezpečiť slušné zázemie pre celú vašu rodinu. Avšak v prípade nájmu ide iba o dočasné riešenie. Hrozia neočakávané náklady, strata zamestnania a čo potom? Napriek tomu existuje niekoľko výhod, ktoré v sebe nájomné skrýva. Nemusíte sa starať o vzniknuté poruchy. Opravy sú zaisťované a hradené majiteľom bytu.

Hypotéka evokuje mylnú predstavu o nadmernom zadlžení. V skutočnosti ide skôr o zmysluplný záväzok.

Keď sa vysloví slovo hypotéka, mnohým sa zježia vlasy na hlave. Pritom nejde o nič viac ako o možnosť získať vlastnú nehnuteľnosť a to bez desať-dvadsaťročného strádania a šetrenia. A o tom, ako ťažké je šetriť pri platení nájomného, by vám mohli mnohý rozprávať. Výška hypotéky sa môže stanoviť na základe individuálnych rodinných príjmov a výdavkov tak, aby bola pre vás znesiteľná a nezaťažujúca. Samozrejme, ako pri akejkoľvek pôžičke platí, že čím skôr dlh splatíte, tým menej preplatíte na úrokoch. Stále ale ide iba o pravidelný mesačný výdavok na bývanie, ktorý musí platiť takmer každý z nás. Na konci riešenia hypotekárneho financovania však existuje sladká odmena, nehnuteľnosť, ktorú vám nikto nemôže vziať.

Hypotéka na montovaný dom je jedinečné riešenie vedúce ku spokojnému životu.

Nízkoenergetický montovaný dom je taká rodinná stavba, ktorá skvele funguje vo viacerých oblastiach. Jeho montáž, výroba, prevádzka a eventuálne likvidácia sú šetrné k životnému prostrediu. Štruktúra stien montovaného domu pracuje tak, aby vnútorné prostredie bolo príjemné v lete aj v zime a to s minimálnymi prevádzkovými nákladmi. Odlišná konštrukcia a iný stavebný postup u takéhoto domu sú značne účinné, lebo vďaka nim stojí montovaný dom už za niekoľko týždňov. Úspory peňazí za nekonečné mesiace trvajúce práce robotníkov (ako je tomu u stavieb murovaných) sú týmto zásadné a cena montovaného domu je vďaka tomu veľmi priaznivá. Odlišné výstavbe montovaného domu sa museli prispôsobiť aj finančné produkty bank, čím vznikli špeciálne hypotéky šité na mieru drevostavbám aj montovaným domom. Skutočnosť, že banky hľadajú spôsoby financovania týchto budov, je dôkazom rastúcej popularity montovaných domčekov. Stavby domu s pôžičkou sa teda už nemusíte báť. Poďme sa pozrieť na to, aké pozitíva vám môže priniesť hypotéka na montovaný dom.

Výhody hypotéky na montovaný dom:

 • Môžete si sami určiť výšku splátok – povinné mesačné výdavky na bývanie, ktorým sa takmer žiadna sebestačná dospelá osoba nemôže vyhnúť.
 • Rozloženie a počet miestností v dome je čisto vo vašej réžii.
 • Montovaný dom je od začiatku váš, banke ním iba ručíte. Môžete s ním teda nakladať podľa vlastného uváženia.
 • Nízke prevádzkové náklady na vykurovanie, elektrinu a ohrev vody umožňujú rýchlejšie splácanie pôžičky alebo využitie úspor na užívaní si života napríklad cestovaním. To všetko so zaistením základných aj vyšších potrieb všetkých členov domácnosti.
 • Montované domy sú navrhnuté tak, aby boli plne prepojené s okolitým prostredím. Dom bude dostatočne osvetlený tak, aby ste sa v ňom cítili útulne. Záhrada, ktorá je priamo spojená s obývacou izbou alebo jedálňou, podčiarkuje túto pohodu. Vonkajšie priestor v dome ponúka možnosť relaxovať v prírodnom prostredí, venovať sa naplno kutilskym a záhradkárskym koníčkom a poskytuje deťom miesto pre hraní.
 • Po splatení hypotéky vám zostane veľmi cenná nehnuteľnosť. Vlastniť niečo, čo má hodnotu napríklad 70 000 eur, je veľkou istotou do života, nemyslíte?
 • Po zaplatení hypotéky ďalej hradíte už len náklady za energie.
 • Odchod do dôchodku je z pohľadu financií súčasným sociálnym problémom. Vás ale vďaka vlastnej streche nad hlavou na dno padnúť nenechá.

 

Riziko číha všade. Stavte na profesionálnu stavebnú spoločnosť TreeMont s.r.o.

Rovnako ako sa môžete stretnúť s nedôveryhodným prenajímateľom alebo vypočítavou bankou, aj medzi dodávateľmi rodinných domov existujú samozvaní odborníci, ktorí stavia nekvalitne alebo za veľmi premrštenú cenu. TreeMont s.r.o. je solídna stavebná firma sledujúci najmodernejšie trendy a energetické požadavky, ktorá vám ponúka pomocnú ruku pri navrhovaní aj konštrukcii montovaného domu. Pre bližší pohľad ponúkame vzorový scenár vo forme sprievodca montovanou stavbou od A až po Z. Výstavba nízkoenergetických montovaných domov je pre nás radosťou. Spokojnosť našich klientov je pre nás dôležitá, lebo iba oni sú kľúčom k našim ďalším zákazkám. Ponúkame aj katalóg typových projektov, z ktorého pomocou je cesta ku stavebnému povoleniu a presťahovaní sa do vlastného ešte viac jednoduchšia, rýchlejšia a lacnejšia.

1 thoughts on “Získajte svoj nový dom – dom montovaný

 1. Spätné upozornenie: Kroky vedúci ku kúpe ideálneho pozemku pre váš montovaný dom - Montované domy

Comments are closed.