Predstavenie komínov a firmy Schiedel
29 okt

Na otázku pre aký komín sa rozhodnúť, musí skôr alebo neskôr nájsť odpoveď každý stavebník rodinného domu. Do úvahy prichádza niekoľko výrobcov s viac, či menej vydareným komínovým systémom. Ak sa teda možno práve teraz pokúšate nájsť najlepšiu alternatívu spomedzi rôznych komínových systémov, dáme vám jeden vynikajúci tip. Pouvažovať by ste mali nad komínom od spoločnosti Schiedel.

Predstavenie komínov a firmy SchiedelÚspech neprichádza zadarmo

Ak sa teraz pýtate, prečo práve tento komínový systém, odpoveď bude pomerne jednoduchá. Spoločnosť Schiedel je totiž na európskom trhu už roky popredným lídrom v oblasti vysokoefektívnych komínových systémov, integrovaných vykurovacích i vetracích riešení a jej viac ako 70 ročné skúsenosti hovoria samé za seba. Spoločnosť tak v súčasnosti ponúka top kvalitu v podobe kompletných sofistifikovaných komínových systémov, ktoré by rozhodne nemali ujsť vašej pozornosti.

Platí to o to viac keď komíny Schiedel sú akoby šité na mieru pre nízkoenergetické alebo pasívne montované domy. Skúsenosti, ale ani úspech však neprichádzajú iba tak a kým sa spoločnosť prepracovala na súčasné pozície musela v minulosti vynaložiť veľa úsilia. Pozrime sa teda v krátkosti, čo všetko sa odohralo od založenia spoločnosti až po súčasnosť.

Krátke poobhliadnutie do histórie spoločnosti

Príbeh tejto úspešnej spoločnosti sa začal písať v roku 1946, kedy bola v nemeckom Erbachu Friedrichom Schiedelom založená firma špecializujúca sa na výrobu stavebnín a na kominárske práce. V roku 1951 sa činnosť spoločnosti obmedzila na výrobu dvojstenných komínov a o rok neskôr, teda v roku 1952 začalo sedemnásť zamestnancov firmy Schiedel vyrábať komínové tvárnice.

Friedrich Schiedel bol pokorný a poctivý človek, ktorý sa vedel postarať o svojich zamestnancov, ale ktorý zároveň hľadel aj na záujmy spoločnosti. Najnovšie výsledky vedeckého výskumu a technologických inovácii sa preto vždy snažil čo najrýchlejšie zaviesť do výrobnej praxe. Spoločnosti sa tak v nasledujúcich rokoch darilo a na území Nemecka i Rakúska došlo k vybudovaniu siete výrobných i distribučných podnikov.

Čas plynul a v roku 1991 sa stala spoločnosť Schiedel súčasťou spoločnosti Braas GmbH. Od roku 2017 došlo znovu k zmene a Schiedel v súčasnosti patrí do úspešnej globálnej priemyselnej spoločnosti Standard Industries. Nuž toľko teda k histórii spoločnosti. Aby však neostalo iba pri spomínaní, pozrime sa na ponuku komínov Schiedel.

Nie je komín ako komín

V princípe sa môžete rozhodovať medzi kovovým alebo keramickým komínovým systémom. Dnes však dáme priestor predovšetkým keramickému komínu, ktorý je ideálnou voľbou pre montované domy. Aj v rámci keramického komínového systému však treba rozlišovať medzi jednotlivými variantami pretože rozdiely medzi nimi môžu byť výrazné. Najlepšie preto bude, keď si rozdiel vysvetlíme na konkrétnych príkladoch.

 

Niečo o komínoch a firme Schiedel

Komínový systém STABIL vs. ABSOLUT

V obidvoch prípadoch ide o keramický komínový systém od spoločnosti Schiedel. Tu sa však ich vzájomná zhoda končí. Netýka sa to len ceny, ktorá by mimochodom pri výbere komína nemala byť rozhodujúcim hľadiskom. Oveľa dôležitejšie sú rozdielne vlastnosti alebo presnejšie povedané ich parametre.

Ak sa pozrieme na trojvrstvový komínový systém STABIL, tak zistíme, že komín je určený pre všetky typy spotrebičov, predovšetkým potom pre tie, ktoré spaľujú tuhé palivá. Ďalej zistíme že ide o cenovo zaujímavú alternatívu, ktorá ponúka nadštandardnú kvalitu postačujúcu pre ktorýkoľvek nízkoenergetický montovaný dom. Pri bližšom pohľade sa však už dostaneme k podstatnému rozdielu. Tento komínový systém je totiž konštrukčne riešený tak, že v päte má mriežku a tento zdanlivo drobný detail ho diskvalifikuje v prípadoch, keď by ste chceli vo svojom dome prevádzkovať rekuperáciu vzduchu.

Ak teda budete chcieť v budúcnosti vo vašom energeticky úspornom montovanom dome používať rekuperáciu vzduchu, bude potrebné siahnuť po keramickom komínovom systéme ABSOLUT s profilovanou vložkou a tvárnicou s integrovanou tepelnou izoláciou. Komín ABSOLUT výborne tesní, nemá mriežku, čiže tepelné straty budú eliminované na minimum. Komín je zároveň vhodný pre odvádzanie spalín od spotrebičov na plynné, kvapalné i tuhé palivá.

Vysoká životnosť aj záruka

Spomedzi viacerých výhod komínových systémov od spoločnosti Schiedel by sme hádam chceli vyzdvihnúť vysokú životnosť s 30 ročnou zárukou a jednoduchú montáž, ktorá umožňuje dokonalé zladenie komínového systému od päty až po ústie komína.

No a ak by sme vás výberom správneho komínového systému možno trochu zneistili, nebojte sa. Naši odborníci vám poradia a vyberú komín, ktorý bude šitý na mieru presne podľa požiadaviek vášho domu.

Zdieľať

Zanechať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *