Blog

Montované domy ako alternatíva k tradičnému bývaniu?

montované domy ako altenatíva k tradičnému bývaniu

 

Zatiaľ čo sa mnohí stále hlásia k myšlienke, že tradičný spôsob je najmenej rizikovým spôsobom stavby domu, to už dnes neplatí. Tradičný prístup už jednoducho nie je najlepší spôsob, ako dnes zvládnuť riziko pri budovaní vlastného domu. Subdodávatelia sú zaneprázdnení a trpia extrémnym nedostatkom kvalifikovanej pracovnej sily. Montované domy sa stávajú čoraz obľúbenejšími, pretože ponúkajú funkčné, moderné a ekologické riešenie.

Rýchly, pohodlný a funkčný montovaný dom, ideálne riešenie pre rušný životný štýl

Koncepcia montovaného domu sa stáva čoraz populárnejšou. Technológia spočíva vo výrobe komponentov, ako sú steny alebo strešné panely, ktoré sa potom dodávajú ako polotovary a sú zmontované na mieste. Existuje čoraz viac nadšencov tejto prefabrikačnej technológie – najmä tých, ktorí nie sú ochotní čakať roky, kým postavia svoj dom snov, ako je to zvyčajne v prípade tradičného domu.

Vysoká kvalita a trvanlivosť sú zaručené

Zložky panelového domu, napr. steny a stropy, sú vytvorené vo výrobnej hale, čo výrazne urýchľuje proces výstavby. Výrobné strojné zariadenia vysokej kvality zabezpečujú presnosť pri výrobe polotovarov, ktoré podliehajú prísnemu hodnoteniu kvality pred opustením závodu.

Úspory času

Trvá až niekoľko dní, kým sa vyrobia polotovary a až niekoľko týždňov kým sa zostavia. Je to rýchle tempo v porovnaní s približne 2-ročným procesom budovania tradičného domu. Úspora času, komfort investora, vysoké štandardy energetickej účinnosti v kombinácii s dodržiavaním noriem v oblasti životného prostredia a špičkové moderné stavebné technológie zaručujúce kvalitu a trvanlivosť – to sú základné koncepty modulového panelového bývania.

„Dom na kľúč“ za šesť mesiacov? Je to možné!

Ďalšou nepopierateľnou výhodou je skutočnosť, že nepriaznivé poveternostné podmienky, napríklad dážď alebo sneh, neovplyvňujú výrobný proces montovaného domu. Ako už bolo spomenuté, väčšina výrobného procesu sa uskutočňuje v závode, takže práca na mieste je obmedzená na absolútne minimum. Preto je možné zostaviť komponenty aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach.

Veľká variabilita

Rôzne spoločnosti ponúkajú svoje vlastné štýly montovaných domov. Ale na rozdiel od ľudového názoru, montované domy nevyzerajú úplne rovnako. Môžu sa meniť vo veľkosti a dizajne a môžu sa ľahko prispôsobiť predstavám zákazníka. Môžu byť vyrobené z rovnakých materiálov ako tradičné konštrukcie a v mnohých prípadoch majú tieto domy i vyššiu úroveň remeselného spracovania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *