Strešná krytina pre montované domy - aké máte možnosti?
16 dec

Plánujete v blízkej budúcnosti stavať alebo rekonštruovať rodinný dom a už teraz premýšľate nad strešnou krytinou? Robíte dobre. Strecha je dôležitá súčasť montovaného domu, ktorá si rozhodne zaslúži vašu pozornosť.

Strecha musí odolať počasiu a popritom musí byť atraktívna

Precízne zrealizovaná strecha plní niekoľko základných funkcií. Nebudeme ich tu všetky dopodrobna rozoberať, no spomenieme aspoň ochranu rodinného domu pred celoročnými poveternostnými vplyvmi, či spoľahlivé a bezpečné odvádzanie dažďovej vody.

Strešná krytina pre montované domy - aké máte možnosti?

Bez povšimnutia samozrejme nemôžeme nechať ani význam strechy a strešnej krytiny na celkový dojem zo samotnej stavby. Strecha však neraz ide ešte ďalej a vplýva aj na širšie okolie v ktorom je stavba osadená. Bude preto fajn, keď strešná krytina nebude viesť so svojim okolím konfrontačný dialóg a jej vzhľad nenaruší rovnováhu s okolitou architektúrou. No a keď bude strešná krytina zároveň korešpondovať s požiadavkami majiteľov domu, tým lepšie.

 

Pri výbere optimálnej strešnej krytiny sa vo všeobecnosti môžete rozhodovať podľa ceny, sklonu strechy, či podľa jej statického alebo konštrukčného riešenia, ale do úvahy treba zobrať aj svoje vlastné estetické cítenie. Nuž a všetkým spomenutým parametrom môže vyhovovať strešná krytina, ktorú vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

Betónová škridla KMB BETA

Kým niektoré strešné krytiny chcú zaujať veľkolepo znejúcimi sloganmi, strešná krytina KM BETA sa na nič nehrá. Napriek tomu sa môže táto strešná krytina pýšiť eleganciou, účelnosťou, vysokou mrazuvzdornosťou i prvotriednou kvalitou, za ktorú sa môže poďakovať osvedčeným technológiám.

Strešná krytina pre montované domy - aké máte možnosti?

Betónová škridla KMB BETA pôsobí prirodzene ako na novostavbách rodinných domov, tak aj na zrekonštruovaných budovách. Dominantnou črtou alebo ak chcete výraznou vlastnosťou betónovej krytiny je jej vysoká pevnosť. Vysoká pevnosť umožňuje vyrábať škridle väčších rozmerov, čím sa v konečnom dôsledku počet betónových škridiel na 1 m² automaticky zníži. Nuž a takéto zníženie sa potom v praxi premietne aj do iných oblastí. Predovšetkým do nižšej obstarávacej ceny a v neposlednom rade do porovnateľného zaťaženia strešnej konštrukcie s pálenými škridlami.

Betónová škridla KMB BETA stojí za to

Betónovú škridlu KM BETA však robia zaujímavou aj ďalšie jej parametre. Táto strešná krytina sa vyrába v niekoľkých farebných odtieňoch a v troch povrchových úpravách, z ktorých si podľa svojho vlastného vkusu dokáže vybrať každý, aj ten najnáročnejší zákazník. Škridla je k dispozícii v tehlovej, višňovej, hnedej alebo čiernej farbe, no problémom nebudú ani zriedkavejšie farebné prevedenia ako sú modré, zelené, či šedé odtiene.

Pri povrchovej úprave škridle KM BETA Elegant je na strešnú krytinu nanášaný dvojitý akrylátový nástrek, pri povrchovej úprave Briliant špeciálny dvojitý nástrek s leskom a pri úprave Standart dostanete škridlu bez povrchovej úpravy, resp. bez nástreku. V princípe je tak iba na vás a potom na charaktere stavby, akému farebnému prevedenie a povrchovej úprave dáte napokon prednosť.

Strešná krytina pre montované domy - aké máte možnosti?

Betónová škridla KMB od jedného z najväčších výrobcov strešnej krytiny v Čechách ponúka neobyčajne presné tvary škridiel i široký sortiment doplnkov, ktorý uľahčuje jej položenie. Ak zároveň prihliadneme na dlhú životnosť, akou nespochybniteľne vyniká táto betónová strešná krytina, niet divu, že je ňou pokrytá väčšina striech rodinných domov. Vrátane montovaných.

Tipy na záver: O finálnom vzhľade montovaného domu rozhodne nielen strecha, ale aj fasáda. Prečítajte si akú fasádu zvoliť na montovaný dom a inšpirujte sa.

So strechou súvisí aj komín a preto vám do pozornosti dávame príspevok predstavenie komínov a firmy Schiedel.

Zdieľať

Zanechať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *