Blog

Vyberáme pre vás vhodný montovaný dom

Podľahli ste kúzlu montovaných domov, no neviete sa rozhodnúť pre ten pravý? Možno vám prídu vhod nasledujúce riadky. Ponúkneme vám niekoľko užitočných rád a pridáme zopár tipov na konkrétny projekt montovaného domu. Vyberte si vhodný montovaný dom tak aby vyhovoval vám a vašej rodine.

Predstavy o vlastnom bývaní sú rôzne. Na trhu je síce množstvo projektov rodinných domov, no niekedy práve pestrá ponuka môže spôsobovať problémy pri rozhodovaní sa pre niektorý z nich. Svoje pochybnosti však môžete rozptýliť, ak zoberiete do úvahy očakávania i reálne požiadavky vašej rodiny a zároveň si zodpoviete na niekoľko dôležitých otázok.

Poschodový alebo jednopodlažný montovaný dom?

Stavba domu patrí k životným investíciám a nejde o rozhodnutie na pár mesiacov alebo rokov. So svojim novým domom musíte byť spokojní teraz, ale aj o 20 rokov. Ako prvé by ste si mali preto ujasniť, či chcete jednopodlažný alebo poschodový montovaný dom a počet izieb. Každý z nich ponúka špecifické výhody, no má aj svoje limity.

Pri jednopodlažnom dome je vďaka absencii schodov jeho obrovskou výhodou  bezbariérovosť. Tú ocenia nielen seniori, ľudia s ochoreniami pohybového aparátu, invalidi, alebo rodiny s malými deťmi. Bohužiaľ starneme všetci a preto pri pohľade do budúcnosti dom bez schodiska príde vhod každému z nás. Nevýhodou je o niečo menšie súkromie, ktoré sa však dá riešiť umiestením rodičovskej spálne na opačnú stranu domu ako je detská izba.

Poschodový montovaný dom je dobrou investíciou, ak preferujete rozdelenie domu na nočnú (súkromnú) a dennú (spoločenskú) časť. Poskytne o niečo viac súkromia deťom i rodičom a je výbornou voľbou aj vtedy ak plánujete viacgeneračné bývanie. Syn alebo dcéra s partnerom tak môžu obývať horné poschodie a vy zostanete na prízemí. Nevýhodou poschodového domu, je schodisko, ktoré nevyhovuje predovšetkým starším osobám, alebo ľuďom s pohybovými obmedzeniami.

Otázok je viac

Pri výbere vhodného domu prihliadajte tiež na veľkosť stavebného pozemku, jeho orientáciu a špecifiká, no a bokom nenechajte ani to, či sa nachádza na rovine alebo vo svahu. Položte si otázky týkajúce sa aj vašich očakávaní. Chcete podpivničený dom, väčšie presklené okná, terasu, hosťovskú izbu alebo veľkú technickú miestnosť pre kutilov? Až po takomto komplexnejšom  vyhodnotení všetkých požiadaviek bude jasnejšie, ktorý montovaný dom sa bude najviac približovať vašim predstavám.  Aby však neostalo pri slovách poďme si v krátkosti predstaviť konkrétne projekty.

Montovaný dom Efekt 10

Tak ako to napovedá samotné označenie projektu, môžete očakávať zaujímavý rodinný domček. Napriek tomu, že ide o jeden z najmenších montovaných domov. Efekt 10 so zastavanou plochou necelých 80 m2 je určený do zástavby s rovinatými alebo mierne svahovitými pozemkami a ľahko ho umiestnite aj na menšie stavebné pozemky.

Montovaný dom disponuje 3 izbami a samostatným WC, ktoré z neho robia atraktívnu alternatívu vlastného bývania pre mladú rodinu s jedným dieťaťom. Je však perfektnou voľbou aj pre bezdetný alebo starší manželský pár, pre invalidov a osoby, ktoré majú obmedzené pohybové schopnosti.

Úžitková plocha domu predstavuje 61,9 m2, z toho obytná plocha je 38,6 m2. Atraktívna je aj cena domu na kľúč, ktorý môže byť váš už za 51 587 €.

Montovaný dom Efekt 15

Úplne z iného súdka je poschodový montovaný dom Efekt 15. Ak sme spomínali viacgeneračné alebo komfortné bývanie s rozdelením interiéru na súkromnú alebo spoločenskú časť, tak s týmto projektom rodinného domu to všetko dostanete.

Dom ponúka 4 obytné miestnosti. Na prízemí nájdete priestrannú obývačku s kuchyňou, technickou miestnosť a kúpeľňou. Na druhom podlaží sa nachádzajú 3 plnohodnotné izby a ďalšia kúpeľňa, v ktorej si budete môcť po celodennom zhone vychutnať osviežujúcu sprchu alebo kúpeľ. Dom je vhodný pre 4 – 5 člennú rodinu s deťmi.

Projekt rodinného domu Efekt 15 nevyžaduje veľký pozemok a pri jeho výstavbe treba počítať iba so 66 m2 zastavanou plochou. Tešiť sa potom môžete z 97,5 m2 úžitkovej a 74,5 m2 obytnej plochy. Tento dvojpodlažný montovaný dom vás vyjde na 73 100 €.

Montovaný dom Efekt 12

K nemenej zaujímavým projektom rodinných domov patrí tiež Efekt 12, ktorý je vhodný pre svahovité terény. Montovaný dom zaujme podpivničeným priestorom i väčšími presklenými oknami.

Dispozičné riešenie domu bude vyhovovať 5 člennej rodine, ktorá môže na nadzemnom podlaží tráviť všetok voľný čas v priestrannej obývačka spojenej s kuchyňou. Dom ďalej disponuje tromi izbami, šatníkom a samozrejme aj samostatným WC, či kúpeľňou. Na prízemí sa potom nachádza garáž, z ktorej sa vchádza do technickej miestnosti.

Zastavaná plocha domu je 151,3 m2. Z toho úžitková plocha predstavuje 119 m2obytnú plochu tvorí 72,5 m2. Dom na kľúč stojí 83 900 €.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *