Blog

Vyskúšajte montovaný dom na vlastnej koži

Napriek tomu, že je bežnou praxou kupovať za desaťtisíce eur niečo, čo ste ešte nikdy nevideli, oplatí sa montovaný dom vopred vyskúšať a prezrieť. Ukážkové, vzorové montované domy a ich centrá, určené práve pre tento účel, sa rok od roka rozširujú a bola by veľká škoda sa o možnosť ich prehliadky ochudobniť. Dnes už naozaj nemusíte kupovať mačku vo vreci či chodiť s krížikom po funuse, že ste mohli na novostavbe kde čo urobiť inak.

Vzorový dom nie je to isté ako dom ukážkový

Vzorový a ukážkový dom majú spoločné to, že oba typy dokazujú odvahu a vysokú odbornosť firiem, ktoré sú ich realizátormi. Tieto firmy sa cez ukážkové domy odovzdávajú konkurencii a odhaľujú  im vlastnú stavebnú technológiu aj typický architektonický ráz. Pre vás však ich propagačné domy predstavujú unikátnu možnosť, ako sa naozaj presvedčiť o prednostiach a kvalitách montovaných domov.

Vzorový dom vybraná spoločnosť postavila výhradne za účelom exkurzie. Kvalitná stavebná firma, ktorá toto urobila, poskytuje zároveň aj informácie o tom, kde dom stojí a kedy je ho možno navštíviť. Ak si dohodnete termín vopred, môže vám byť k dispozícii tiež zástupca, ochotný zodpovedať všetky vaše otázky. Vzorový dom je dôkazom namiesto sľubov, ako možno montovaný dom postaviť na nerozoznanie od domu murovaného. Naskytá sa možnosť vidieť, koľko úžitkového miesta vo vnútri domu vzniká. A to predovšetkým vďaka tenkým obvodovým aj priečkovým stenám, ktorých preverením sa môžete presvedčiť o ich dokonalosti plynúcej z dômyselnej skladby materiálov.

Ukážkový dom je  taktiež propagačnou stavbou. Tá je však už obývaná majiteľmi, ktorí si ju zakúpili. Vo svojej zmluve o dielo sa zaviazali poskytovať po určitý čas ich dom na nahliadnutie verejnosti, za čo získali nemalú finančnú zľavu. Nebojte sa preto navštíviť ukážkové domy. Nikto vám nepopíšeme žitie v montovanom dome lepšie ako tí, ktorí ho dlhodobo sami obývajú. Môžete sa uistiť o nízkych tepelných stratách, inšpirovať sa zvoleným vykurovacím systémom a technickým zariadením alebo si prezrieť dispozičné riešenie aj najrôznejšie vychytávky majiteľov ukážkového montovaného domu.

Európské centrá vzorových domov vás nabijú inšpiráciou

Najinšpiratívnejšie sú však stále expozície a výstavy, kde je sústredených niekoľko vzorových montovaných domov na jednom mieste. Najbližšie dostupné je Česko a Rakúsko. Centrum vzorových domov v Prahe patrí medzi najnovšie centrum v Českej republike a je inšpirované centrami v Nemecku. V Centre vzorových domov si môžete detailne prezrieť sedem rodinných domov v rôznych technológiách, zástupcov modernej aj klasickej architektúry, avšak vždy s dôrazom na progresívne energeticky úsporné konštrukčné riešenie. Môžete tu zahliadnuť aj rozmanité štýly interiérového dizajnu, alternatívy vnútorného zariadenia, ukážky riešení záhradných úprav a okolie domu. Brno sa od roku 1998 pýši centrom EDEN 3000, ktoré sídli v areáli brnenského výstaviska. Ťažiskom je nielen vzorový park domov, ale aj rozsiahla prezentácia interiérov a ich zariaďovaní zahraničnými či tuzemskými výrobcami.

Rakúska Modrá Lagúna je európskym priekopníkom v prezentácii domov formou vzorových centier. Táto spoločnosť má v portfóliu stovky domov z tehál, betónu a dreva. Blaue Lagune prichádza tiež so zaujímavými možnosťami riešenia garáží pri dome, wellness zón lebo záhrad. Na hranici Rakúska a Česka potom nájdeme ďalšiu významnú stálu výstavu – Sonnenplatz. Tá vyniká možnosťou prenajať si jeden zo vzorových domov, stráviť v ňom pár dní a jednoducho sa vteliť do situácie, že v ňom naozaj žijete. Tak najlepšie posúdite, ako si na tom vybraný predstaviteľ bývania skutočne stojí.

Nemecko je vzorovými domami doslova posiate. Pobočky centier zo siete FertighausWelt sa nachádzajú celkovo na 18 miestach v blízkosti veľkých nemeckých miest. Najväčší z nich je Koblenz s ponukou neuveriteľných 158 domov. Ďalšou populárnou stálou expozíciou rodinných domov je Bauzentrum Poing, ktoré sa nachádza v Mníchovskom centre a patrí medzi tie vôbec najnavštevovanejšie. Ročne zaznamenáva okolo 80 tisíc návštevníkov.  K videniu sú najmä pasívne domy a novinky v oblasti vykurovania, ohrevu vody či výroby elektriny.

Poznávanie moderných domov, skvelých ľudí aj miest na vlastnú päsť

Ak patríte medzi náruživých cestovateľov a dobrodruhov, alebo proste len radi zbierate zážitky, rozbehnite sa do zahraničia na vlastnú päsť. Navštívte pokojne aj také montované domy, ktoré nie sú výhradne určené na prehliadku. V Nemecku, Rakúsku, Anglicku, Fínsku, Francúzsku, Dánsku všade majú z montovanými domami oveľa väčšie skúsenosti ako my a ich sústredenie je v týchto štátoch značné. Cudzinci sú všeobecne veľmi priateľskí a iste sa vám sami radi pochvália s montovanými skvostmi, ktoré sa im podarilo postaviť. Takto získate tie najobjektívnejšie informácie.

Keď cestovanie nie je vaším koníčkom, aj internet poslúži

Pokiaľ si radšej veci riešite z pohodlia domova, veľkým pomocníkom vo výbere a plánovaní montovaného domu môže byť aj internet. Ten je totiž plný fotografií, prezentácií, námetov, firemných webov, blogov a diskusií, ktoré vám s kde čím týkajúce sa výstavby montovaného domu poradia. Nezabúdajte však na to, že na internet môže dať dnes ktokoľvek čokoľvek, zatiaľ čo vzorové domy sú hmatateľné a firmy za nimi stojace skutočné a férové. Naozaj odborní dodávatelia montovaných domov publikujú svoje referencie, priebežné informácie a fotodokumentácii s aktuálne realizovaných akcií. Neváhajú vám odpovedať na otázky a skrze svoj firemný blog sa vám snažia radiť vo všetkom, čo sa výstavby len týka. Nemajú pred vami žiadne tajomstvá a nenútia vás iba do kúpy domu na kľúč, lebo vedia, že aj vy sa chcete podieľať na vzniku svojho nového obydlia. Ak chcete ušetriť drahocenný čas nekonečným pátraním po takejto firme, kliknite na http://montovane-domy.com/, prípadne nás kontaktujte na tel.: 0915 835 163. Rada, projekt, rýchla výstavba, montovaný dom za nízku cenu, kvalita, energetická nenáročnosť, individuálny prístup – to sme my, Tree Mont s.r.o.

Ako ste sa mohli presvedčiť, montované domy nie sú vo svete žiadnou novinkou. Inšpirovať vás tak môžu takmer na každom kroku. Ak už u nás, lebo len malinký kúsok od našich hraníc, všade na vás číhajú tie najoriginálnejšie nápady v oblasti trendového bývania. 

 

1 thoughts on “Vyskúšajte montovaný dom na vlastnej koži

  1. Spätné upozornenie: Kroky vedúci ku kúpe ideálneho pozemku pre váš montovaný dom - Montované domy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *