Hlavné výhody rekuperácie vzduchu - Treemont

Rekuperácia – projekty rodinných domov navrhujú kvalitné obvodové plášte a okná s výbornými izolačnými vlastnosťami, ktoré sú zárukou nepriepustnosti domu. V takýchto domoch sa stáva častejšie vetranie nevyhnutným. Pri nedostatočnom vetraní sa zvyšuje koncentrácia CO2, ktorá spôsobuje častú únavu, bolesti hlavy, poruchy spánku.

Okrem kysličníka uhličitého vzduch v našich domovoch často obsahuje znečisťujúce látky, akými sú plyn radónu (zo zeme) alebo formaldehyd uvoľňujúci sa z nábytku a z náterov. Nedostatočné vetranie a vysoká koncentrácia vlhkosti majú za následok výskyt plesní. Varením sa taktiež produkuje vlhkosť a často i nepríjemné pachy.

Otváranie okien nie je vždy riešením, pretože okrem obrovského plytvania energiou sa vytvára nie veľmi príjemné prostredie (chladné zimné dni alebo noci odradia takmer každého od pravidelného vetrania každé 2-3 hodiny po dobu aspoň 8 minút). Okrem zimomriavok otváranie okien má za následok plytvanie drahocennej energie a je v rozpore s našou snahou dosiahnuť čo najnižšie náklady na vykurovanie.

Otváraním okien sa dostávajú do nášho obydlia peľ, výtrusy húb, hmyz alebo iné znečisťujúce látky, napríklad smog z automobilovej dopravy alebo z vykurovania nevhodnými palivami.

Rekuperácia

Vďaka rekuperácii značky sa Váš dom bude neustále vetrať a škodlivé látky sa u Vás nestihnú hromadiť. Rekuperácia tohto typu šetrí miesto. To znamená, že nepotrebuje technickú miestnosť. Rekuperácia výrazne pomáha v dosiahnutiu A0 v energetickom certifikáte.

Hlavné výhody rekuperácie

  • ochrana pred škodami z vlhkosti
  • zabraňuje tvorbu pliesni
  • bez prievanu
  • priaznivé pre alergikov vďaka výkonnému filtru vzduchu
  • vetranie bez vonkajšieho hluku
  • účinnosť až 94%
  • Filter proti prachu

 

Created by: IDCREW