Blog

Nové trendy v zariaďovaní domu pre rok 2024

Sto ľudí, sto chutí. Tento jednoduchý výraz platí aj pre zariaďovanie domov. Každý z nás má rád niečo iné. Ak však nie ste skalopevne rozhodnutí, ako má váš dom vnútri vyzerať a chcete mať domácnosť zariadenú čo najmodernejšie, určite si prečítajte nasledujúci článok. V tomto článku sa budeme venovať priamo najnovším trendom, ktoré vládnu roku 2024. Zamerajte sa priamo na tieto trendy v zariaďovaní domu pre rok 2024. 

 

Organické prvky

 K organickým prvkom radíme hlavne udržateľné a ekologické materiály. K takým sa bezpochyby radia aj naše montované domy. A práve do takýchto domov patria materiály ako drevo, kameň alebo iné organické tvary. Udržateľnosť a ekológia je trendom už niekoľko rokov a inak tomu nebude ani v roku 2024. Z tohto dôvodu aj výrobcovia zameriavajú svoju snahu na vyrábanie prvkov z recyklovateľných materiálov. Preto budeme čoraz častejšie pozorovať interiérové prvky vyrobené napríklad z dreva, recyklovaných plastov, morských rias a podobne.

Dôležitú rolu zohráva farba

Farby majú v interiéri neodmysliteľné miesto a preto sa zaraďujú medzi trendy v zariaďovaní domu. Trendom pre rok 2024 budú najmä prírodné odtiene. Prednosť dostávajú hlavne zemité farby ako je hnedá, krémová, horčicová, hrdzavá alebo tlmená zelená. Ak sa vám však tieto farby nepozdávajú, nemusíte sa báť ani neutrálnych farieb ako béžová, sivá či svetlohnedá. Žiarivá biela pre tento rok v kurze určite nie je.

Inteligentná domácnosť

Inteligentná domácnosť je trendom už nejaký ten čas a bude trendom aj v roku 2024. Toto označenie pochádza z anglického výrazu (smart home), a predstavuje domácnosť, ktorá využíva prvky domácej automatizácie. Pomocou automatizácie dokážete ovládať takmer všetko v domácnosti, od osvetlenia cez vykurovanie a zabezpečenie domu. Takisto môžete ovládať elektrické spotrebiče a iné integrované prvky. Inteligentná domácnosť sa vyznačuje hlavne efektívnosťou, pohodlnosťou a bezpečnosťou. Všetky prvky inteligentnej domácnosti môžete ovládať pomocou vášho smartfónu, tabletu alebo PC, a to dokonca aj vtedy, keď ste od domu vzdialení niekoľko stoviek kilometrov. Inteligentnej domácnosti sme sa venovali aj v článku „Čo je to inteligentná domácnosť, a čo všetko so sebou prináša.“

 

Multifunkčný a na mieru robený nábytok

Multifunkčný nábytok dokáže divy, najmä čo sa týka efektívnosti. S multifunkčným nábytkom využijete priestor naplno. S veľkou pravdepodobnosťou sa však stretnete s tým, že takýto nábytok vám budú musieť vyrobiť na mieru. Určite si ho však rýchlo obľúbite. Skladacie stoly a postele, pohodlné pohovky so skrytým úložným priestorom a inovatívne riešenia vytvárajú flexibilné a praktické interiéry. Takýto nábytok vám vynikajúco poslúži tak cez deň pri práci, ako aj večer pri relaxe, ba dokonca aj v noci pri kvalitnom spánku. Multifunkčný nábytok vám dokonalo uľahčí život.

Trendové kovy v roku 2024

Pre rok 2024 sa očakáva, že medzi imidžové kovy sa zaradí chróm, oceľ a hliník. Práve tieto kovy pôsobia ako zosilňovač akejkoľvek atmosféry v miestnosti. V minulosti dominovali najmä zlaté a čierne kovy. Teraz sa do popredia dostávajú svetlé kovy. Dbajte však na to, aby ste nezvolili príliš lesklé kovy. Uprednostnite radšej chróm alebo nikel, ktoré poskytujú leštenejší a sofistikovanejší vzhľad.

Nezabudnite na botanické prvky

Roku 2024 zjavne dominuje príroda, a tak okrem prírodných materiálov stavte na kvetinové motívy. Zelené steny, kvetinové vzory a botanické prvky dodajú vášmu domovu sviežosť a prirodzený šarm. Umožňujú nám byť viac spätý s prírodou, čo by malo pôsobiť na životnú rovnováhu. Je na čase spomaliť a vychutnávať si prítomné okamihy. Nebojte sa vyzdobiť váš dom všakovakými rastlinami, malými, ale aj vysokými kvetmi alebo tropickými rastlinami. Živé steny a machové obrazy predstavujú väčšiu investíciu, no oplatia sa vám krásou. Čo sa týka botaniky, predstavivosti a tvorivosti sa medze predsa nekladú. Len sa treba s týmito prvkami pohrať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *