24 júl

Teraz si zahráme na vizionárov a predstavíme si dom snov figurujúci vo vašej budúcnosti. Montovaný dom, ktorý je zástupcom jednoduché funkcionalistické stavby, dom prevažne drevený, dom nízkoenergetický. A kto vie, možno tiež dom, ktorý môže byť nakoniec skutočne váš.

Vypadá ako dom murovaný…ale pozor, nie je to dom murovaný!

Pred nami stojí nízkoenergetický montovaný dom, ktorého finálna podoba je na nerozoznanie od domu murovaného. To zapríčiňuje predovšetkým kvalitná fasádna omietka, ktorá je odolná voči akýmkoľvek nepriazňam počasia, vrátane náhleho krupobitia. Ďalej potom ozdobné kamenné pásy materiálovo zladené s oplotením. Skutočná skladba obvodových stien montovaného domu je však od tradičnej murovanej stavby odlišná viac ako sa môže zdať. Ak by sme vykonali rez obvodové steny tohto domčeka, zistili by sme, že pod jej difúzne otvoreným omietkovým systémom sa nachádza ďalších 7 rozličných vrstiev. Ich súčinnosť zapríčiňuje, že stavba dosahuje ekonomicky výhodnej prevádzky. Jedná sa o 1) fasádnu minerálnu vatu, 2) tepelnú a akustickú rohož, 3) KVH hranoly vyplnené taktiež príslušnou izoláciou, 4) parobrzdu, 5) drevený rošt vyplnený minerálnou izoláciou, 6) sadrokartón a 7) interiérový náter. Spolupráca týchto materiálov zabezpečuje oveľa priaznivejší súčiniteľ prechodu tepla, než je odporúčané. Vďaka tomu sa tento montovaný dom snov radí do energetickej triedy A0 a svojimi vlastnosťami sa približuje domu pasívnemu. Jeho difúzne otvorený systém vie sebestačne a inteligentne pracovať s vlhkosťou tak, aby bolo zabránené jej zadržiavaní a kondenzácii v konštrukcii. Týmto je navyše zaistená optimálna a zdravá klíma vo vnútri domu, a to po celý rok. Vo vašom snu teraz figuruje dokonalá montovaná stavba, ktorá po sebe zanecháva minimálnu ekologickú stopu, a teda aj minimálnu stopu vo vašom svedomí. Jeho kúpou ste totiž pomohli nielen sebe, ale aj svojmu okolí a budúcim generáciám.

Prekročením prahu domu snov spozorujete doposiaľ nespoznané

Čo sa ale skrýva pod pokrievkou montovaného domu snov, teda pod jeho sedlovou strechou opatrenou špičkovou krytinou spĺňajúci požadované európske normy? Neskutočnch 120,1  m2 užitkovej plochy vtesnaných do zastavených 140 m2. Tú odkrývame nesmiernu výhodu montovaných stavieb, kedy ich tenké steny umožňujú efektívne využitie priestoru na úkor menšej zastavanej plochy. Pri ťažkých stavbách by sme ťažko do domu o týchto rozmeroch zabudovali priestrannú kuchyňu s jedálňou a obývačkou – to všetko s priamym vstupom na záhradu skrze celopresklennou stenu. Ďalej dve WC, kúpeľňu s vaňou aj sprchovým kútom, pracovňu, spálňu a detskú izbu. Áno, všetky tieto miestnosti teraz vidíte v našom prízemnom dome snov.

Už v samotnej predsieni na vás dýcha nezameniteľná útulná atmosféra, ktorá v dome panuje, a to vďaka dodržaniu princípov a požiadaviek kladených na navrhovanie dispozícií v nízkoenergetických domoch. Obytné miestnosti sú situované na oslnenú časť a sú bohato osádzané presklenými veľkoformátovými a štandardnými oknami s izolačnými trojsklami. Vidieť môžete aj presklený roh, ktorý je zástupcom moderných trendov v bývaní. Vstup so zádverím je situovaný na severozápad a pracovňa sa nachádza blízko tohto vstupu. Nechýba samozrejme technická miestnosť, ktorá je centrálnym mozgom technickej prevádzky celej domácnosti. Chodby sú účelovo minimalizované a slúžia výhradne a iba k plynulému presunu medzi miestnosťami. Toto dômyselné dispozičné riešenie vedie k maximálnemu potlačeniu tepelných mostov v konštrukciách.

Skvelé je aj to, čo nie je možné vidieť

Pokiaľ vám takto zhotovený vysnívaný montovaný dom príde neuveriteľný, neviem, čo budete hovoriť na všetko nasledujúce. Za tento dom snov ste nedali viac ako 100 tisíc eur v prevedení na kľúč a v energetickej triede A0. Postavený vám bol maximálne za dva mesiace. Doterajšie prevádzkové náklady novej domácnosti sú o polovicu nižšie, než ste boli zvyknutý platiť v predchádzajúcom panelovom byte. Údržba, vďaka ktorej montovaný dom poslúži minimálne ešte aj vášmu dieťaťu a jeho rodine, je naozaj nenáročná. Vďaka tenkým stenám domu vám vznikla veľká vonkajšia plocha, ktorá je zastavaná garážou, bazénom a záhradným domčekom. To všetko ste si totiž mohli dovoliť vďaka nízkej obstarávacej cene domu, ktorá vám bola vopred garantovaná, takže ste všetko mohli riešiť predom v rámci jedného projektu. Výhody montovaného domu, ktoré teraz čerpáte, sú neuveriteľné:

 • Máte efektívne využitý obytný aj vonkajší priestor.
 • Správate sa ekologicky.
 • Váš dom je priamo prepojený zo záhradou, preto radi trávite čas v obývačke aj v kuchyni, celá rodinka pekne pospolu.
 • V zime menej topíte, v lete nemusíte veľa vetrať. Keď má sused hlučnejšiu návštevu, vy o tom ani neviete, lebo z vonkajšku nepočujete ani vtáčika.
 • Čakaní na nový dom ste ani nepocítili a garantovaná nízka cena bola dodržaná.
 • Pri výstavbe montovaného domu boli použité moderné, kvalitné a predovšetkým certifikované materiály, a tak sa cítite naproste v bezpečí.
 • Veľa cestujete a užívate si života. Vaše mesačné náklady na bývaní sú totiž takmer zanedbateľné, čo vám dáva priestor sporiť aj na iné veci.
 • Dostali ste dlhú záruku na celý dom, takže sa rozhodne nebojíte o jeho životnosť.
 • Vzduchotesnosť domu je optimálna. Vo vnútri domu nie sú žiadne baktérie, plesne ani huby, iba čerstvý a zdravý vzduch.
 • V dome je vám útulne a trávite v ňom plno príjemných chvíľ.
 • Ste trendy, lebo ste si poriadili jedno z najmodernejších bývaní.

Dom snov môže byť skutočnosťou

Giovanni_cg / Pixabay

Otvorte oči, sadnite si k počítaču a vyhľadajte nasledovnú adresu: http://www.montovane-domy.com. Popísaný dom naozaj nie je iba snom, ale je jedným z typových projektov firmy TreeMont s.r.o., Takýto projekt dokážeme prispôsobiť vašim potrebám aj potrebám vášho pozemku tak, aby ste nemuseli žiť iba v obyčajnej ilúzii o vlastnom bývaní. Vo vašich predstavách figuroval skôr dom dvojpodlažný, tvarovo atypický alebo mal iné miestnosti či zariadení? Nebojte, aj ten vám milo radi zhotovíme tak, aby ste  neboli ochudobnení o všetky výhody popísané vyššie.

, ,
Zdieľať

Komentáre: (2)

You are not signed in. Sign in to post comments.

Objevte čaro rekuperácie v montovanom dome - Montované domy

25. augusta 2017 | Reply

[…] S TreeMont s.r.o. môžete behom niekoľko pár týždňov dýchať zdravý a čerstvý vzduch a to priamo vo svojom novom montovanom dome snov. […]

5 krokov vedúcich ku kúpi ideálneho pozemku pre váš montovaný dom - Montované domy

26. septembra 2017 | Reply

[…] pozemku. Zlá kúpa stavebného priestoru má totiž často za následok to, že sa vaše presné predstavy o novom bývaní celkom rozplynú. Celý tento článok, táto idea, táto rada sa nesú v duchu: NEPRIZPŮSOBJTE […]

Zanechať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *